Aqua-Bike
I.H. Aalborgs kontor
Nordkraft
Teglgårds Plads 1, niv. 9
9000 Aalborg
Tlf. 98 16 72 82
E-mail: kontakt@ihaalborg.dk

Badminton
Gitte Paulsen
Mobil: 40 28 41 47
E-mail: gitte0412@gmail.com

Boccia
Àki Joensen
Mobil: 22 42 51 98
E-mail: balbal_60@hotmail.com

Bordtennis
Christian Broen (Bager)
Mobil: 20 43 11 58
E-mail: bagerbroen@hotmail.com

Bowling
Lissy Pedersen
Mobil: 23 82 77 67
E-mail: millelissy100@gmail.com

El-hockey
Simon Damtoft Christensen
Mobil: 28 34 61 03 (venligst kun sms)
E-mail: s-d-c@live.dk

Esport
Lars Thyregod Jensen
Mobil: 5162 4635
E-mail: lhtjdesign@live.com

Floorball
Jonathan Zacho Bruun
Mobil: 30 29 31 88
E-mail: jonathanzbruun@hotmail.com

Fodbold (børn og unge)
Per Mørch
Mobil: 60 22 51 83
E-mail: permorch@gmail.com

Fodbold (voksne/senior)
Jan Karkov Sørensen
Mobil: 40 33 24 77
E-mail: jan@ihaalborg.dk

Goalball
Connie Thodberg Jensen
Mobil: 30 31 09 11
E-mail: kontakt@ihaalborg.dk

Happy Dance, voksne med udviklingshandicap
Christina Tinggaard
Mobil: 30 66 86 90
E-mail: christinawesttinggaard@hotmail.com

Kajak
Chris Brix
Mobil: 30 13 93 06
E-mail: paraholdetlimfjorden@gmail.com

KIDZ Happy Dance
Christina Tinggaard
Mobil: 30 66 86 90
E-mail: christinawesttinggaard@hotmail.com

Kørestolsbasket
Per Wulff
Mobil: 20 77 58 11
E-mail: pwulff42@yahoo.com

Powerchair Floorball
Mads Larsen
Mobil: 60 18 08 27
E-mail: mads-el-hockey@hotmail.com

Powerchair Football
Tobias Steen Clausen
Mobil: 29 67 74 12 (venligst kun sms)
E-mail: tsclausen@gmail.com

RaceRunning
Alice Birkbak
Mobil: 21 80 37 73
E-mail: alicebirkbak@hotmail.com

Henrik Nielsen
Mobil: 20 73 75 85
E-mail: jerner@joda.dk

Sejlads 
Kim Thorup Sørensen
Mobil: 27 47 22 14
E-mail: kims10@mail1.stofanet.dk

Skydning
Inger Marie Rasmussen
Mobil: 20 46 37 01
E-mail: disk@stofanet.dk

Svømning – Vadum
Kontakt kontoret for Aqua-bike, Svømning- motion og konkurrence samt Vandgymnastik i Vadum

I.H. Aalborgs kontor
Nordkraft
Teglgårds Plads 1, niv. 9
9000 Aalborg
Telefon: 98 16 72 82
E-mail: kontakt@ihaalborg.dk

Svømning – Gl. Lindholm
Per Kristensen er kontaktperson for Svømning – motion og konkurrence samt Vandgymnastik i Gl. Lindholm

Per Kristensen
Mobil: 40 41 11 53
E-mail: per2241@gmail.com

Kompenserende specialundervisning i Vadum (mandage) og på Lejbjergcentret (torsdage)
Gitta Thorup Sørensen
Telefon: 98 16 72 82
E-mail: gitta@ihaalborg.dk

Vandgymnastik
I.H. Aalborgs kontor
Nordkraft
Teglgårds Plads 1, niv. 9
9000 Aalborg
Telefon: 98 16 72 82
E-mail: kontakt@ihaalborg.dk

Vi bruger cookies. Når du klikker videre, accepterer du automatisk vores cookie- og privatlivspolitik. » Læs mere her
OK