Aerobic for personer med udviklingshandicap
Rikke Klokker
Mobil: 20 61 53 66
E-mail: klokkerline@hotmail.com

Aqua-Bike
I.H. Aalborgs kontor
Nordkraft
Teglgårds Plads 1, niv. 9
9000 Aalborg
Tlf. 98 16 72 82
E-mail: kontakt@ihaalborg.dk

Badminton
Gitte Paulsen
Mobil: 40 2841 47
E-mail: gitte0412@gmail.com

Boccia
Àki Joensen
Mobil: 22 42 51 98
E-mail: balbal_60@hotmail.com

Bordtennis
Christian Broen (Bager)
Mobil: 20 43 11 58
E-mail: bagerbroen@hotmail.com

Bowling
Jan Krogh Sørensen
Mobil: 40 81 56 45
E-mail: pjank@stofanet.dk

El-hockey
Simon Damtoft Christensen
Mobil: 28 34 61 03
E-mail: s-d-c@live.dk

Fodbold
Maria Rosager-Hansen
Mobil: 20 88 80 37
E-mail: maria_gandrup@hotmail.com

Goalball
Connie Thodberg Jensen
Mobil: 30 31 09 11
E-mail: kontakt@ihaalborg.dk

Kajak
Jonas Østergaard Juhl
Mobil: 22 27 89 80
E-mail: jonas@nejsumjuhl.dk

KIDZ håndbold
Rikke Nielsen
E-mail: rikkenelli@hotmail.com

Kørestolsbasket
Per Wulff
Mobil: 20 77 58 11
E-mail: pwulff42@yahoo.com

Kørestolsfodbold
Rasmus Storgaard
Tlf. 98 17 21 60
Mobil: 26 83 50 96
E-mail: superspasser@gmail.com

Powerchair Floorball
Nicolai Graversen
Mobil: 40 80 91 23
E-mail: nicolai_graversen@hotmail.com

RaceRunning
Alice Birkbak
Mobil: 21 80 37 73
E-mail: alicebirkbak@hotmail.com

Henrik Nielsen
Mobil: 20 73 75 85
E-mail: jerner@joda.dk

Sejlads 
Ole Christian Jacobsen
Mobil: 24 25 14 40
E-mail: oc.jacobsen@live.dk

Skydning
Inger Marie Rasmussen
Mobil: 20 46 37 01
E-mail: disk@stofanet.dk

Svømning – Vadum
Kontakt kontoret for Aqua-bike, Svømning- motion og konkurrence samt Vandgymnastik i Vadum

I.H. Aalborgs kontor
Nordkraft
Teglgårds Plads 1, niv. 9
9000 Aalborg
Telefon: 98 16 72 82
E-mail: kontakt@ihaalborg.dk

Svømning – Gl. Lindholm
Per Kristensen er kontaktperson for Svømning – motion og konkurrence samt Vandgymnastik i Gl. Lindholm

Per Kristensen
Mobil: 40 41 11 53
E-mail: per2241@gmail.com

Kompenserende specialundervisning i Vadum (mandage) og på Lejbjergcentret (torsdage)
Gitta Thorup Sørensen
Telefon: 98 16 72 82
E-mail: gitta@ihaalborg.dk

Vandgymnastik
I.H. Aalborgs kontor
Nordkraft
Teglgårds Plads 1, niv. 9
9000 Aalborg
Telefon: 98 16 72 82
E-mail: kontakt@ihaalborg.dk

Vild med dans
Rikke Klokker
Mobil: 20 61 53 66
E-mail: klokkerline@hotmail.com

Vi bruger cookies. Når du klikker videre, accepterer du automatisk vores cookie- og privatlivspolitik. » Læs mere her
OK